Znamy już temat przewodni kolejnej edycji FrankoFilmu – Zielona Góra!
  • 29
  • 10

Tym razem hasłem głównym festiwalu jest „Otwarcie”. Następna ważna informacja – formularz zgłoszeniowy należy odesłać najpóźniej do 21 grudnia 2018 roku.

 

Przypomnijmy, przyszłoroczna edycja Festiwalu będzie już piętnastą w historii. Każda ma swój motyw przewodni. Nie inaczej będzie i tym razem. FrankoFilm –  Zielona Góra 2019 odbędzie się pod hasłem „Otwarcie”. Skąd taki pomysł?

– Otwarcie to sens naszego życia. Jeśli jesteśmy zamknięci w sobie, to nic nie uda nam się stworzyć. Człowiek powinien być otwarty. Na to co obce, na siebie, na innych, ale także na miłość, sztukę, naukę, na wszystko co nas otacza. Otwarcie to wolność i droga po jakiej powinien podążać człowiek – argumentuje wybór dyrektor FrankoFilmu – Zielona Góra, Laurent Vavon.

I od razu dodaje: – Poprzednia edycja odbyła się pod hasłem „Światło”. „Światło” i „Otwarcie” są z sobą powiązane. Mamy więc pewnego rodzaju kontynuację tematyczną.

15. edycja FrankoFilm – Zielona Góra będzie pod znakiem otwartości, oferując najmłodszym reżyserom możliwość wzięcia udziału w konkursie.

– Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić powstanie nowej nagrody: FrankoFilm – Zielona Góra Junior, którą otrzyma najlepszy film młodzieżowy  w kategorii do 12 roku życia. Jak widać więc festiwal jest otwarty dla wszystkich – informuje nas dyrektor festiwalu.

Przypomnijmy, Konkurs filmów krótkometrażowych w ramach FrankoFilm – Zielona Góra jest otwarty dla wszystkich. Ci, którzy, chcą wziąć w nim udział muszą zrealizować film krótkometrażowy o długości od 2 do 5 minut (od czołówki do napisów końcowych) zawierający poprawne i zrozumiałe dialogi w języku francuskim, na temat „Otwarcie”. Wymagane są również napisy w języku polskim. Wszystkie gatunki filmowe są akceptowane.

Ważna informacja – formularz zgłoszeniowy należy odesłać najpóźniej do 21 grudnia 2018 roku.

 

 

 

 

Regulamin FrankoFilm – Zielona Góra 2019

Więcej aktualności
  • 26 maja 2017
  • 0
Dziś w Winnym Grodzie, w ramach naszego Festiwalu, odbyło się spotkanie z aktorką Agatą Buzek oraz projekcja głośnego filmu „Niewinne”.   – Najbardziej cieszę się...
  • 31 Paź 2017
  • 0
Organizatorzy już zdecydowali – tematem 14. edycji FrankoFilmu będzie „Światło”. Festiwal najprawdopodobniej odbędzie się od 8 do 10 czerwca 2018.   Stało się dobrą tradycją,...
recyklus drukarnia
  • 9 Mar 2017
  • 0
FrankoFilm 2017 ma nowego partnera. To firma Recyklus. Drukarnia ekologiczna, która stawia przede wszystkim na… dobro przyszłych pokoleń.   Grzegorz Szumalo ani przez moment nie...