Ważne, żeby zadbać o naszą planetę!
  • 09
  • 03
recyklus drukarnia

FrankoFilm 2017 ma nowego partnera. To firma Recyklus. Drukarnia ekologiczna, która stawia przede wszystkim na… dobro przyszłych pokoleń.

 

Grzegorz Szumalo ani przez moment nie wahał się z decyzją. Z przekonaniem wsparł FrankoFilm 2017. Dlaczego?

Bardzo duże znaczenie ma profil naszej działalności. Specjalizujemy się w druku na papierze ekologicznym, pochodzącym w stu procentach z recyklingu. Stąd nasza decyzja, wszak to temat przewodni tegorocznej edycji Festiwalu  – podkreśla właściciel drukarni Recyklus.

Dziś, patrząc na to co, dzieje się z naszą planetą… Jak ludzie podchodzą do dóbr naturalnych, zaczęło mi zależeć na tym, żeby jednak coś pozostawić dla przyszłych pokoleń

Warto wspomnieć, że firma Recyklus od początku działalności kieruje się misją rozpowszechniania używania papierów recyklingowych jako papieru powszechnego użytku w branży reklamowej i biurowej.  Pragnie zminimalizować popyt na papier kredowy na rzecz papieru makulaturowego, który przyczynia się do poprawy warunków środowiska naturalnego w tym do oszczędności wody zdatnej do picia oraz zasobów leśnych. Powód?

To wynika z mojego światopoglądu i osób, które wraz ze mną to przedsięwzięcie organizują. Dziś, patrząc na to co, dzieje się z naszą planetą… Jak ludzie podchodzą do dóbr naturalnych, zaczęło mi zależeć na tym, żeby jednak coś pozostawić dla przyszłych pokoleń – dodaje Grzegorz Szumalo. – Im więcej osób mówi o recyklingu, tym lepiej. Ważne też, że na Festiwalu będzie dużo młodych ludzi, którym warto te idee mocniej zaszczepić.

Więcej aktualności
FrankoFilm 2017
  • 27 maja 2017
  • 0
MFFFK FrankoFilm 2017 – rozpoczęcie festiwalu MFFFK Frankofilm 2017 – rozpoczęcie festiwalu Kronika filmowa z pierwszego dnia 13. edycja FrankoFilm w Zielonej Górze.Zapraszamy do obejrzenia!...
  • 4 Lip 2018
  • 0
Razem z Ivanem Kabacoff zapraszamy Was do świata FrankoFilmu. Zobaczcie Destination Francophonie prosto z Zielonej Góry.  
  • 10 Cze 2018
  • 0
W tym roku Złoty Frankofilm przypadł w udziale studentom Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, za film pt. „Des Rectangles Lumineux”.   Ta decyzja nie...