Szkolenie? Warto było przyjechać!
  • 22
  • 02

Uczestnicy szkolenia w Warszawie nie mają wątpliwości. – Organizacja świetna, prowadzący profesjonalni. Obyśmy tę wiedzę mogli przekazać dalej – podsumowują.

 

Przypomnijmy, w stolicy odbyło się szkolenie na temat realizacji filmów krótkometrażowych. Trwało trzy dni. Wzięli w nim udział przede wszystkim nauczyciele i opiekunowie grup, które przygotowują produkcje na tegoroczną edycję FrankoFilmu. Łącznie wzięło w nim udział ponad 20 osób.

Jak wrażenia?

– Przede wszystkim chcieliśmy podziękować dyrektorowi Laurentowi Vavonowi, że zgodził się na uczestnictwo także dwóch naszych studentek. Wszystkie miałyśmy bardzo podobne wrażenia. Szkolenia były bardzo profesjonalne, ale i wymagające. Wniosły dużo wiedzy merytorycznej. Bardzo liczę na to, że w przyszłości przekażę ją dalej. Prowadzący otworzyli nam nowe horyzonty. Jesteśmy wdzięczni organizatorom. FrankoFilm to jedno z najlepszych przedsięwzięć frankofońskich w ogóle – ocenia Monika Karcz – Napieraj, prowadząca koło „Filorom” na Uniwersytecie Szczecińskim.

Równie pozytywne odczucia po weekendzie z FrankoFilmem w Warszawie ma Arleta Pawlik – Pocięgiel.

– Organizacja świetna. Specjaliści jak najlepsi i bardzo znani. Pokazali nam jak nagrywać, montować. Pisaliśmy scenariusz. Jedyne, nad czym mogę ubolewać, to fakt, że chyba nigdy w szkole nie będziemy mogli pracować na tak profesjonalnym sprzęcie. Następnym razem przydałoby się trochę więcej porad, jak ominąć braki profesjonalnego sprzętu – podpowiada nauczycielka z poznańskiej szkoły Bonum Futurum.

Ciepłe słowa uczestników oczywiście niezwykle cieszą organizatorów Festiwalu.

– Z wielką przyjemnością obserwowałam z jakim entuzjazmem, zainteresowaniem, zdziwieniem i pokorą nauczyciele nabywają nowych umiejętności. Wszystko po to by zarażać młodych i zasiewać w nich pasję, nie tylko przez słowa, przede wszystkim przez aktywny udział, dając młodym przykład i okazując pełne zaangażowanie.  W imieniu FrankoFilm i organizatora warsztatów Stowarzyszenia Artownia dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach. Trzymamy kciuki za wszystkich nauczycieli poszerzajacych swoje horyzonty także niekonwencjonalnymi sposobami. Czekamy na owoce waszej pracy! – mówi Edyta Kuczkowska.

Warsztaty prowadzili: reżyser Rafaela Lewandowskiego, operatorzy filmowi Yann Seweryn i Yann Cennik, scenarzystka i reżyserka Teresa Czepiec oraz montażysta filmowy Miłosza Hermanowicz.

Organizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Artownia we współpracy z Fundacją Zygmunt Zaleski Stichting i pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce.

Więcej aktualności
  • 12 styczeń 2018
  • 0
Już w piątek 26 stycznia w Warszawie odbędzie się szkolenie na temat realizacji filmów krótkometrażowych. Potrwa trzy dni. Organizatorem szkolenia jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Artownia...
  • 28 lt. 2018
  • 0
Po raz pierwszy w historii FrankoFilmu Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego z Zielonej Góry zgłosił dwie drużyny. – Obie chcą wygrać – zapowiada odważnie...
Agata Buzek FrankoFilm 2017
  • 18 Maj 2017
  • 0
Właśnie blask tej polskiej aktorki rozbłyśnie najjaśniej podczas tegorocznej edycji FrankoFilmu.   Dziennikarze magazynu „L’Officiel” nazwali ją aktorką genialną. W ubiegłym roku, po roli zakonnicy...