Szkolenie? Warto było przyjechać!
  • 22
  • 02

Uczestnicy szkolenia w Warszawie nie mają wątpliwości. – Organizacja świetna, prowadzący profesjonalni. Obyśmy tę wiedzę mogli przekazać dalej – podsumowują.

 

Przypomnijmy, w stolicy odbyło się szkolenie na temat realizacji filmów krótkometrażowych. Trwało trzy dni. Wzięli w nim udział przede wszystkim nauczyciele i opiekunowie grup, które przygotowują produkcje na tegoroczną edycję FrankoFilmu. Łącznie wzięło w nim udział ponad 20 osób.

Jak wrażenia?

– Przede wszystkim chcieliśmy podziękować dyrektorowi Laurentowi Vavonowi, że zgodził się na uczestnictwo także dwóch naszych studentek. Wszystkie miałyśmy bardzo podobne wrażenia. Szkolenia były bardzo profesjonalne, ale i wymagające. Wniosły dużo wiedzy merytorycznej. Bardzo liczę na to, że w przyszłości przekażę ją dalej. Prowadzący otworzyli nam nowe horyzonty. Jesteśmy wdzięczni organizatorom. FrankoFilm to jedno z najlepszych przedsięwzięć frankofońskich w ogóle – ocenia Monika Karcz – Napieraj, prowadząca koło „Filorom” na Uniwersytecie Szczecińskim.

Równie pozytywne odczucia po weekendzie z FrankoFilmem w Warszawie ma Arleta Pawlik – Pocięgiel.

– Organizacja świetna. Specjaliści jak najlepsi i bardzo znani. Pokazali nam jak nagrywać, montować. Pisaliśmy scenariusz. Jedyne, nad czym mogę ubolewać, to fakt, że chyba nigdy w szkole nie będziemy mogli pracować na tak profesjonalnym sprzęcie. Następnym razem przydałoby się trochę więcej porad, jak ominąć braki profesjonalnego sprzętu – podpowiada nauczycielka z poznańskiej szkoły Bonum Futurum.

Ciepłe słowa uczestników oczywiście niezwykle cieszą organizatorów Festiwalu.

– Z wielką przyjemnością obserwowałam z jakim entuzjazmem, zainteresowaniem, zdziwieniem i pokorą nauczyciele nabywają nowych umiejętności. Wszystko po to by zarażać młodych i zasiewać w nich pasję, nie tylko przez słowa, przede wszystkim przez aktywny udział, dając młodym przykład i okazując pełne zaangażowanie.  W imieniu FrankoFilm i organizatora warsztatów Stowarzyszenia Artownia dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach. Trzymamy kciuki za wszystkich nauczycieli poszerzajacych swoje horyzonty także niekonwencjonalnymi sposobami. Czekamy na owoce waszej pracy! – mówi Edyta Kuczkowska.

Warsztaty prowadzili: reżyser Rafaela Lewandowskiego, operatorzy filmowi Yann Seweryn i Yann Cennik, scenarzystka i reżyserka Teresa Czepiec oraz montażysta filmowy Miłosza Hermanowicz.

Organizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Artownia we współpracy z Fundacją Zygmunt Zaleski Stichting i pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce.

Więcej aktualności
  • 18 Maj 2018
  • 0
Znamy już największą gwiazdę tegorocznej edycji Festiwalu FrankoFilm, która odbędzie się od 8 do 10 czerwca w Zielonej Górze.   Wojciech Pszoniak to legenda polskiego...
  • 14 Maj 2021
  • 0
Festiwal zbliża się wielkimi krokami – również w tym roku przygotowaliśmy dla Was szereg niespodzianek!   Jak już wiecie, tematem przewodnim Festiwalu jest “Druga/Drugi”, który...
  • 4 listopad 2020
  • 0
W ramach 16. Edycji Festiwalu FrankoFilm – Zielona Góra (2020) przygotowaliśmy dla Was nie lada gratkę. Już od połowy listopada (16.11), w każdy poniedziałek będziemy...