Szkolenie w stolicy, druga odsłona
  • 18
  • 01

W następny piątek, sobotę i niedzielę w Warszawie odbędzie się drugie szkolenie na temat realizacji filmów krótkometrażowych organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Artownia we współpracy z Fundacją Zygmunt Zaleski Stichting, Ambasadą Francji oraz Instytutem Francuskim w Polsce.

 

Warsztaty skierowane są głównie dla nauczycieli ekip, które zgłosiły się do tegorocznej, 15 edycji FrankoFilmu. Mają bardzo interesujący program. Rozpoczną się od master class, które poprowadzi patron Festiwalu Rafael Lewandowski. W programie odbędzie się projekcja i analiza fragmentu jego filmu pt. „Kret”.

Dzień później Teresa Czepiec nauczy uczestników, jak pisać scenariusz, a potem Rafael Lewandowski na podstawie scenariusza napisanego przez uczestników, zajmie się scenopisem.

Jan Boguszewski zapozna wszystkich z podstawami dźwięku filmowego, a Loïc Gatteau z podstawami obrazu. Drugi dzień podsumuje spotkanie informacyjne na temat 15. edycji FrankoFilm – Zielona Góra.

W niedzielę natomiast Rafael Lewandowski, wespół z Loïc’iem Gatteau, operatorem kamery, i Janem Boguszewskim, inżynierem dźwięku, opowiedzą o podstawach kręcenia filmu. Na koniec Miłosz Hermanowicz zaprezentuje sztukę montażu, na podstawie filmu zrealizowanego podczas szkolenia.

Zajęcia odbędą się w Instytucie Francuskim w Warszawie.

Pełny program szkolenia:

Więcej aktualności
  • 10 Cze 2018
  • 0
W tym roku Złoty Frankofilm przypadł w udziale studentom Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, za film pt. „Des Rectangles Lumineux”.   Ta decyzja nie...
  • 27 maja 2017
  • 0
Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych odbywał się od piątku do niedzieli w Zielonej Górze. Główną gwiazdą Festiwalu jest Agata Buzek. Aktorka wręczała też laureatom pierwszą...
  • 7 Lut 2019
  • 0
Mała zmiana. 15. edycja FrankoFilm – Zielona Góra startuje 24 maja od godziny 11.00 i potrwa do 26 maja. Tak jak w ostatnich latach, widzimy...