Szkolenie w stolicy, druga odsłona
  • 18
  • 01

W następny piątek, sobotę i niedzielę w Warszawie odbędzie się drugie szkolenie na temat realizacji filmów krótkometrażowych organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Artownia we współpracy z Fundacją Zygmunt Zaleski Stichting, Ambasadą Francji oraz Instytutem Francuskim w Polsce.

 

Warsztaty skierowane są głównie dla nauczycieli ekip, które zgłosiły się do tegorocznej, 15 edycji FrankoFilmu. Mają bardzo interesujący program. Rozpoczną się od master class, które poprowadzi patron Festiwalu Rafael Lewandowski. W programie odbędzie się projekcja i analiza fragmentu jego filmu pt. „Kret”.

Dzień później Teresa Czepiec nauczy uczestników, jak pisać scenariusz, a potem Rafael Lewandowski na podstawie scenariusza napisanego przez uczestników, zajmie się scenopisem.

Jan Boguszewski zapozna wszystkich z podstawami dźwięku filmowego, a Loïc Gatteau z podstawami obrazu. Drugi dzień podsumuje spotkanie informacyjne na temat 15. edycji FrankoFilm – Zielona Góra.

W niedzielę natomiast Rafael Lewandowski, wespół z Loïc’iem Gatteau, operatorem kamery, i Janem Boguszewskim, inżynierem dźwięku, opowiedzą o podstawach kręcenia filmu. Na koniec Miłosz Hermanowicz zaprezentuje sztukę montażu, na podstawie filmu zrealizowanego podczas szkolenia.

Zajęcia odbędą się w Instytucie Francuskim w Warszawie.

Pełny program szkolenia:

Więcej aktualności
  • 22 Lut 2017
  • 0
Największe zaskoczenie? – Po raz pierwszy mamy zgłoszenie z… Belgii. Tego naprawdę się nie spodziewałem. Stajemy się coraz popularniejsi – nie ukrywa radości dyrektor FrankoFilmu Laurent...
  • 7 Cze 2018
  • 0
W tym roku uczestnicy FrankoFilmu będą mieli niepowtarzalną okazję na spotkanie z polskim aktorem – Wojciechem Pszoniakiem oraz pochodzącym z polsko- francuskiej rodziny, reżyserem filmowym...
  • 8 maja 2018
  • 0
To nie było proste zadanie. Ba! Należało do niezwykle trudnych. Spośród ponad 60 produkcji organizatorzy wyselekcjonowali 47, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji.   Osoby...