CZWARTEK 23 MAJA | LUBUSKI TEATR – MAŁA SALA
19.00: Wspominamy Agnès Vardę, projekcja filmu „Twarze, plaże”, reż. JR, Agnès Varda (film dokumentalny, 94’, 2017, język fr., z napisami w j. pol.)
PIĄTEK 24 MAJA | LUBUSKI TEATR
10.30: Otwarcie drzwi festiwalu
MUZEUM ZIEMI LUBUSKIEJ, SALA WITRAŻOWA
11.00: Spotkanie dotyczące warsztatów filmowych (wstęp tylko z zaproszeniami)
LUBUSKI TEATR
12.30-13.15: Powrót do przeszłości FrankoFilm
14.00: Projekcja filmów konkursowych
- Jana Nerudy – Prague (République tchèque) – Quand les portes se ferment – 4’54
- III LO im. Unii Lubelskiej – Lublin – Frontière – 3’35
- Grupa filmowa Ars Iuventus – Varsovie – Le reflet – 4’56
- VI LO im. J. Lelewela – Łódź – Mange ! – 2’43
- Aneta Unisławska – Łódź – Ouverte à un début nouveau – 4’03
- NoName Studio – Luboń – Dernière décision – 2’02
- Groupe libre – Jarny (France) – Surtout n’ouvrez pas ! – 4’56
- Jakub Niewiarowski – Gliwice – Ouverture d’un pot – 3’54
- Jana Nerudy – Prague (République tchèque) – Évasion – 5’26
15.00: Przerwa kawowa
15.15: Projekcja filmów konkursowych
16.30: Warsztaty filmowe do wyboru (wstęp tylko z zaproszeniami)
19.00: Uroczyste otwarcie festiwalu
22.00: Koktajl w Sali Stańczyk Lubuskiego Teatru (wstęp tylko z zaproszeniami)
Sobota 25 MAJA | LUBUSKI TEATR
10.00: Projekcja filmów konkursowych
- Tecmilenio de Monterrey – Culiacán Rosales / Sinaloa (Mexique) – 1 year exchange – 5’21
- École élémentaire du Lycée Français de Varsovie – Varsovie – Le retard – 5’10
- Dwujęzyczne im. K. Marcinkowskiego – Poznań – Świecące żmije – La Belle au bois dormant – 5’02
- Lycée français de Varsovie et École du couvent Fontès – Varsovie / Fontès (France) – Une rencontre incroyable – 5’29
- Lyonel-Feininger-Gymnasium Mellingen – Weimar (Allemagne) – Une étrange ouverture – 5’28
- SP nr 1 – Piastów – Pacte de réalité – 3’14
- VI LO im. J. Paderewskiego – Poznań – Leonardo da Vinci – 2’46
- Jana Nerudy – Prague (République tchèque) – Un film sérieux – 4’54
- Dwujęzyczne im. K. Marcinkowskiego – Poznań – La soupe aux hérissons – 4’58
11.00: Przerwa kawowa
11.15: Projekcja filmów konkursowych
- KUL Jana Pawła II – Lublin – ENTRE CIEL ET GRAMMAIЯE – 4’53
- Colegiul National Iancu – Hunedoara (Roumanie) – Amie – 4’55
- Dwujęzyczne im. K. Marcinkowskiego – Poznań – Les Murs – 3’20
- CKZiU im. Jana Pawła II – Zbąszynek – Perdue – 4’59
- Liceum Plastyczne im. T. Kulisiewicza – Kalisz – L’autre côté – 4’40
- Jana Nerudy – Prague (République tchèque) – Deux histoires de Théo – 3’11
- -Wilhelm-André-Gymnasium – Chemnitz (Allemagne) – Ouvrons les yeux – 5’00
- V LO im. J. Korczaka – Tarnów – Hypocrite – 3’44
- Jana Nerudy – Prague (République tchèque) – La porte du monde – 1’54
12.15: Przerwa kawowa
12.30: Projekcja filmów konkursowych
- UAM / Wydział Neofilologii / Instytut Filologii Romańskiej – Poznań – Qui le ferme comme ça ?! – 3’36
- LO nr VIII im. B. Krzywoustego – Wrocław – Ouvre tes yeux – 3’31
- Jana Nerudy – Prague (République tchèque) – Krista – 5’10
- Institut et Ong Genèse – Brazzaville (Congo) – Destin controversé – 3’18
- Dwujęzyczne im. K. Marcinkowskiego – Poznań – Une petite étude – 3’50
- Jana Nerudy – Prague (République tchèque) – Respect – 4’52
- Uniwersytet Zielonogórski -Zielona Góra – Un cœur fermé – 4’00
- VI LO im. J. Lelewela – Łódź – Le soir du dernier dimanche – 4’39
- Jana Nerudy – Prague (République tchèque) – Ferme-la ! – 5’00
13.30: Poczęstunek dla gości festiwalu (wstęp tylko z zaproszeniami)
14.30: Powrót Off-Courts – pokaz filmów festiwalowych
16.00: Warsztaty filmowe do wyboru (wstęp tylko z zaproszeniami)
19.00: Gala rozdania nagród
22.00: Impreza zamknięta w Piwnicy winiarskiej (wstęp tylko z zaproszeniami)
NIEDZIELA 26 MAJA | MUZEUM ZIEMI LUBUSKIEJ
10.00 – 12.00: Patrycja Volny / Masterclass na temat gry aktorskiej (wstęp tylko z zaproszeniami)
12.30 – 14.00: Warsztaty filmowe do wyboru (wstęp tylko z zaproszeniami)