Organizatorzy

Organizatorami FrankoFilmu są: Stowarzyszenie Artownia i Zakład Filologii Romańskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wspólnie wypełniają podwójną, edukacyjno-kulturową (w tym również kinematograficzną) misję.

Celem FrankoFilmu – Zielona Góra jest rozbudzenie wśród młodych Polaków, oraz ich europejskich kolegów, pasji do sztuki filmowej, co pozwoli być może na odkrycie w przyszłości, nowych, młodych talentów.

Organizatorzy FrankoFilmu rozwinęli w przeciągu ostatnich lat niebagatelną sieć zawodowych kontaktów i nawiązali bliską współpracę instytucjonalną z festiwalem Off- Courts z Trouville, festiwalem Nowe Horyzonty, Stowarzyszeniem Film Forum, Fundacją Zygmunta Zaleskiego oraz z sekcjami filmowymi Instytutu Francuskiego i Liceum Francuskiego w Warszawie.

NASZ ZESPÓŁ
Laurent Vavon
DYREKTOR FRANKOFILM - ZIELONA GÓRA, PREZES STOWARZYSZENIA ARTOWNIA
Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Francuskojęzycznych w Zielonej Górze, jego inicjator i organizator, prezes Stowarzyszenia Artownia. Nauczyciel akademicki języka francuskiego na UZ, koordynator Dni Frankofonii w Zielonej Górze.  
Edyta Kuczkowska
WICEDYREKTOR FRANKOFILM - ZIELONA GÓRA, WICEPREZES STOWARZYSZENIA ARTOWNIA
Menedżer, absolwentka politologii, koledżu języka francuskiego i MAE, pasjonatka tańca nowoczesnego i teatru tańca, uczestniczka 2 i 3 edycji Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego.

Joanna Jaros
Barbara Mieszkalska
Anna Nowińska
Anna Słonina
Damian Apanasowicz
Piotr Jastrzębski
Marek Kowalczyk