ORGANIZATORZY

Organizatorami FrankoFilmu są: Stowarzyszenie Artownia i Zakład Filologii Romańskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wspólnie wypełniają podwójną, edukacyjno-kulturową (w tym również kinematograficzną) misję.

Celem FrankoFilmu – Zielona Góra jest rozbudzenie wśród młodych Polaków, oraz ich europejskich kolegów, pasji do sztuki filmowej, co pozwoli być może na odkrycie w przyszłości, nowych, młodych talentów.

Organizatorzy rozwinęli w ostatnich latach niebagatelną sieć zawodowych kontaktów i nawiązali bliską współpracę instytucjonalną z festiwalem Off-Courts z Trouville, festiwalem Nowe Horyzonty, Stowarzyszeniem Film Forum, Fundacją Zygmunta Zaleskiego oraz z Instytutem Francuskim w Polsce.

NASZ ZESPÓŁ
Laurent Vavon
Dyrektor Festiwalu
Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Francuskojęzycznych w Zielonej Górze, jego inicjator i organizator, prezes Stowarzyszenia Artownia, wykładowca języka francuskiego na UZ, koordynator Dni Frankofonii w Zielonej Górze. Tworzył trupy kabaretowe i realizował filmy, zdobył Nagrodę Rektora WSP w Zielonej Górze za osiągnięcia dydaktyczne. Fotograf, artysta, gra na harmonijce i śpiewa...
Edyta Kuczkowska
Wiceprezes Stowarzyszenia
Menedżer, absolwentka politologii, koledżu języka francuskiego i MAE, pasjonatka tańca nowoczesnego i teatru tańca, uczestniczka 2 i 3 edycji Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego.

Joanna Jaros
Barbara Mieszkalska

Anna Nowińska
Anna Słonina
Damian Apanasowicz
Piotr Jastrzębski
Marek Kowalczyk