O Festiwalu
FrankoFilm - Zielona Góra to konkurs francuskojęzycznych filmów krótkometrażowych. Każda edycja ma motyw przewodni (w 2021 będzie to Druga/Drugi). Autorami produkcji konkursowych są głównie młodzi ludzie. Festiwal adresowany jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej i studentów, którzy uczą się języka francuskiego, a film traktuje jako swój środek wyrazu. Otwiera się również na młodszych uczniów.

Festiwal jest otwarty dla wszystkich. Każda edycja oprócz projekcji filmów konkursowych zawiera także wiele innych atrakcji. m.in. projekcję filmu pełnometrażowego i spotkanie z odtwórcami głównych ról, spotkania ze znanymi osobistościami ze świata kina, master class prowadzone przez renomowanych gości, a także wystawy, pokazy i wieczór integracyjny.

FrankoFilm – Zielona Góra to także szkolenia dla nauczycieli i monitorowanie rozwoju osiągnięć ich samych i ich uczniów.

FrankoFilm – Zielona Góra wypełnia podwójną, edukacyjno-kulturową (w tym również kinematograficzną) misję.

Celem FrankoFilmu – Zielona Góra jest rozbudzenie wśród młodych Polaków, oraz ich europejskich kolegów, pasji do sztuki filmowej, co, wierzymy w to głęboko, pozwoli na odkrycie w przyszłości, nowych, młodych talentów.

Organizatorzy FrankoFilmu rozwinęli w przeciągu ostatnich lat niebagatelną sieć zawodowych kontaktów i nawiązali bliską współpracę instytucjonalną z festiwalem Off- Courts z Trouville, festiwalem Nowe Horyzonty, Stowarzyszeniem Film Forum, Fundacją Zygmunta Zaleskiego oraz z sekcjami filmowymi Instytutu Francuskiego i Liceum Francuskim w Warszawie.

FrankoFilm