O Festiwalu
FrankoFilm to Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych, który odbywa się w Teatrze Lubuskiem w Zielonej Górze. W 2018 roku odbędzie się już 14 edycja. Każda ma motyw przewodni. W ubiegłym roku było nim słowo „recykling”, w tym „światło”. Autorami produkcji konkursowych są głównie młodzi ludzie. Festiwal adresowany jest przede wszystkim do młodzieży, dla tych, którzy uczą się języka francuskiego, a film traktują jako środek wyrazu.

Autorami prezentowanych produkcji krótkometrażowych są głównie młodzi ludzie. Festiwal jest otwarty dla wszystkich. Każda edycja oprócz projekcji filmów konkursowych. Zawiera także wiele innych atrakcji. M.in. projekcję filmu pełnometrażowego i spotkanie z odtwórcami głównych ról, spotkania z ze znanymi osobistościami ze świata kina, tematyczne warsztaty prowadzone przez profesjonalistów czy dodatkowo spektakl teatralny, a także niezapomniany wieczór integracyjny.

Realizacja filmu konkursowego wymaga od uczestników mobilizacji umiejętności językowych (napisanie scenariusza, posługiwanie się i opanowanie języka obcego), technologicznych (umiejętności obsługi oprogramowania do realizacji i montażu filmów), oraz prospołecznych (praca zespołowa, konsekwencja i determinacja w działaniu), tak by mogli doprowadzić ten skomplikowany projekt do końca.

Naszym celem jest uczynienie FrankoFilmu jednym z najbardziej kluczowych wydarzeń francusko-polskiej i europejskiej wymiany kulturalnej, adresowanej do młodzieży.

FrankoFilm