O Festiwalu
FrankoFilm to Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych, który odbywa się w Teatrze Lubuskiem w Zielonej Górze. W 2019 roku odbędzie się już 15 edycja. Każda ma motyw przewodni. W ubiegłym roku było nim słowo „Światło”, w tym „Otwarcie”. Autorami produkcji konkursowych są głównie młodzi ludzie. Festiwal adresowany jest przede wszystkim do młodzieży, dla tych, którzy uczą się języka francuskiego, a film traktują jako środek wyrazu.

Autorami prezentowanych produkcji krótkometrażowych są głównie młodzi ludzie. Festiwal jest otwarty dla wszystkich. Każda edycja oprócz projekcji filmów konkursowych zawiera także wiele innych atrakcji. m.in. projekcję filmu pełnometrażowego i spotkanie z odtwórcami głównych ról, spotkania ze znanymi osobistościami ze świata kina, master class prowadzone przez renomowanych gości, a także wystawy, pokazy i wieczór integracyjny.

Naszym celem jest uczynienie FrankoFilmu jednym z najbardziej kluczowych wydarzeń francusko-polskiej i europejskiej wymiany kulturalnej, adresowanej do młodzieży.

FrankoFilm – Zielona Góra to także szkolenia dla nauczycieli i monitorowanie rozwoju ich osiągnięć z uczniami.

FrankoFilm