Zielona Góra - Trouville
Wymiana
  • Udostępnij:
Wymiana
Wymiana
Wymiana
Wymiana
Wymiana
image movie

OFF-COURTS TROUVILLE

Wymiana / Zielona Góra – Trouville / 2013-2016

Partnerstwo licealistów z Polski i Francji, we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Francuskich Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm, jest jednym z działań edukacyjnych wpisujących się w misję „Off-Courts″.

Kibicowaliśmy również owocnej wymianie między Zieloną Górą a Trouville, która przez trzy lata pozwalała młodym filmowcom uczyć się, podróżować, dzielić przeżyciami i poznawać rówieśników z całej Europy. Wierzymy, że znajomości zawarte w atmosferze kreatywności, entuzjazmu i wspólnie dzielonych pasji zostają w pamięci uczestników na zawsze.

Od 2012 roku festiwal Off-Courts w Trouville, jeden z największych francuskich festiwali filmów krótkometrażowych, jest oficjalnym partnerem FrankoFilm – Zielona Góra. Off-Courts w Trouville odbywa się co roku we wrześniu na wybrzeżu Normandii, a w Zielonej Górze prezentowane są wybrane filmy krótkometrażowe nagrodzone podczas tego prestiżowego wydarzenia.

Prestiżowy festiwal filmów krótkometrażowych w Trouville to: 150 filmów, uczestniczyło  w nim około 200 młodych twórców z 20 różnych krajów. W Laboratoriach kreacji cyfrowej udało się skupić blisko 10 000 widzów. Oprócz tego było to miejsce spotkań wielu profesjonalistów z branży telewizyjnej organizowane na zasadzie Targów Filmowych.

„Off-Courts″ to również produkcje i akcje wspomagające rozwój  zawodowy uczestników, w szczególności w ramach wspólnej inicjatywy Quebecku i Trouville – głównego  projektu „Studio Off”.

 

Plany na przyszłość:

– Stałe wymiany z Niemcami, Francją i Polską.

– Rozwinięcie współpracy z innym państwami środkowej Europy

 

Cel:

Uczynić FrankoFilm jednym z najbardziej kluczowych wydarzeń francusko-polskiej i europejskiej wymiany kulturalnej, adresowanej do młodzieży!