Zielona Góra - Trouville
Partnerstwo
  • Udostępnij:
Partnerstwo
Partnerstwo
Partnerstwo
Partnerstwo
Partnerstwo
image movie

OFF-COURTS TROUVILLE

Partnerstwo / Zielona Góra – Trouville

Partnerstwo licealistów z Polski i Francji, we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Francuskich Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm, jest jednym z działań edukacyjnych wpisujących się w misję „Off-Courts″.
Jesteśmy zachwyceni owocną relacją między I Liceum Ogólnokształcącym im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze i Liceum Marie-Joseph z Trouville. Wymiana międzyszkolna, prowadzona już od dwóch lat, pozwala młodym filmowcom podróżować, uczyć się, dzielić przeżyciami i poznawać rówieśników z całej Europy i świata. Znajomości zawarte w tak kreatywnej atmosferze są trwałe i wzbogacające.

Prestiżowy festiwal filmów krótkometrażowych w Trouville to: 150 filmów, uczestniczyło  w nim około 200 młodych twórców z 20 różnych krajów. W Laboratoriach kreacji cyfrowej udało się skupić blisko 10 000 widzów. Oprócz tego było to miejsce spotkań wielu profesjonalistów z branży telewizyjnej organizowane na zasadzie Targów Filmowych.

„Off-Courts″ to również produkcje i akcje wspomagające rozwój  zawodowy uczestników, w szczególności w ramach wspólnej inicjatywy Quebecku i Trouville – głównego  projektu „Studio Off”.