XIII Edycja
FrankoFilm 2017
  • Udostępnij:
FrankoFilm 2017
FrankoFilm 2017
FrankoFilm 2017
FrankoFilm 2017
FrankoFilm 2017
FrankoFilm 2017
image movie

Agata Buzek wręczna Złoty FrankoFilm Ani Jakubowskiej z Lublina za film Theodore

XIII Edycja / Temat filmów: RECYKLING

Lista nagrodzonych filmów:

Złoty FrankoFilm: film Théodore (III LO im. Unii Lubelskiej – Lublin)
Srebrny FrankoFilm: film Pergola (Liceum Plastyczne – Supraśl)
Brązowy FrankoFilm: film Solution Alternative (Caracolda Films – Poznań)

Nagroda specjalna Jury: film Je t’aime avec ton œil candide (Lycée Rotrou – Dreux Francja)
Nagroda Instytutu Francuskiego: film „Le papillon (II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi – Gdynia)
Nagroda Publiczności: film Alors on jette ! (Lycée Slave – Olomouc Czechy)

Wyróżnienie (dodatkowa nagroda jurorów):
Alors on jette ! (Lycée Slave – Olomouc Czechy)
L’espoir” (I LO im. E. Dembowskiego – Zielona Góra)
Réminiscence” (Limo Produkcja – Zielona Góra)

Filmy w konkursie głównym:

Dr.-Wilhelm-André-Gymnasium – Chemnitz (Allemagne)
Jeter dans la poubelle ou recycler ? – 4’

IV LO im. Henryka Sienkiewicza – Częstochowa
Monumentum – 5’
Lycée Rotrou – Dreux (France) Je t’aime avec ton oeil candide – 3’58’’
Petit Sucre – 2’37’’

II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi – Gdynia
Le papillon – 4’32’’

Grupa Filmowa Zimek – Gliwice
Belle et Ordures – 2’45’’

ZSO im. Ziemi Gostyńskiej – Gostyń
Les Conséquences – 3’19’’

Colegiul Național „Iancu de Hunedoara” – Hunedoara (Roumanie)
Variations – 5’

ZSP nr 2 i Liceum Plastyczne im. Tadeusza Kulisiewicza – Kalisz
Allégorie de la vie d`une boîte – 2’24’’

I LO im. Komisji Edukacji Narodowej – Końskie
La vie est une maladie curable qui se transmet par voie sexuelle – 4’44’’

Max-Klinger-Schule – Leipzig (Allemagne)
La mode verte – 5’04’’

Le Monde des Possibles ASBL – Liège (Belgique)
Pressé – 2’01

III LO im. Unii Lubelskiej – Lublin
Théodore – 2’52’’

Gim. nr 2 im. Jana Pawla II – Luboń
Le recyclage des personnes – 5’

Lycée Slave – Olomouc (République Tchèque)
Alors on jette ! – 2’50’’

LO nr 1 im. St. Staszica – Ostrowiec Świętokrzyski
Amour récupéré – 3’38’’

Gim. Dwujęzyczne im. K. Marcinkowskiego – Poznań
Convertion – 5’
Une petite histoire d’une petite fleur – 3’
La vie d’une bouteille – 4’49’’

LO nr 1 im. K. Marcinkowskiego – Poznań
C’est la vie – 4’23’’

Caracolda Films – Poznań
Solution alternative – 3’42’’

Humboldt-Gymnasium – Radeberg (Allemagne)
Ça ne va pas faire mal – 3’26’’

III LO im. płk. Dionizego Czachowskiego – Radom
La tresse – 3’03’’

CKZiU Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji ubioru – Sosnowiec
Ça ira, ça ira – 4’40’’

Liceum Plastyczne – Supraśl
Pergola – 2’44’’

V LO im. Janusza Korczaka – Tarnów
Le livre secret – 4’26’’

Festival Off-Courts – Trouville-sur-Mer (France)

Gim. z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz – Warszawa
Une leçon – 4’35’

ZSP nr 1 STO im. Rtm. Witolda Pileckiego – Warszawa
Jugement – 2’45’’

LO im. Marii Skłodowskiej-Curie – Wolsztyn
Le recyclage du vieil homme – 5’
Ding daing, dong ! – 3’58’’

Gim. nr 30 – Wrocław
Les histoires recyclées – 4’12’’

LO nr VIII – Wrocław
Isabelle – 3’09’’

Zespół Szkół Technicznych im. Jana Pawła II – Zbąszynek
Seigneur du monde – 4’58’’
Alors, c’est important – 4’59’’

I LO im. E. Dembowskiego – Zielona Góra
L’espoir – 3’08’’
L’organe – 3’16’’

Exactement Studio – Zielona Góra
Soldat de Zénith – 3’28’’

Limo Produkcja – Zielona Góra
Réminiscence – 4’26’’